Skorzystaj z usługi ozonowania. Zapraszamy

Czynne w godzinach : Pn-Pt: 8:00-18:00
  Zadzwoń : 534 932 442

Dezynfekcja ozonem Olsztyn, ul. Rataja

Dezynfekcja ozonem

Dezynfekcja ozonem Olsztyn –  konsultacje, przyjmowanie zleceń – 534 932 442

Ozon jako związek chemiczny alotropową odmianą tlenu. Cechuje się wysokimi właściwościami biobójczymi, aseptycznymi i utleniającymi. Do tej pory stosowany bywał  najczęściej do dezynfekcji wody. Używano go do wody przeznaczonej do spożycia, a także basenowej, bowiem działa ponad 50 razy szybciej oraz 3000 razy skuteczniej niż popularny chlor.

Dezynfekcja ozonem najlepiej sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju pomieszczeń. To nowoczesna metoda, która skutecznie zwalcza wirusy, bakterie, pleśń i niepożądane zapachy.

Ozon jako gaz z łatwością dociera wszędzie tam, gdzie powietrze, dlatego tego typu dezynfekcja jest gwarancją kompleksowej sterylizacji miejsc trudnodostępnych.

Jak przebiega dezynfekcja ozonem?

Ozonowanie przeprowadzane jest z użyciem specjalistycznych generatorów, w których powstają wyładowania elektryczne przekształcające tlen w ozon. Podobne zjawisko występuje w trakcie burzy, dlatego często czujemy po niej charakterystyczny zapach spowodowany powstaniem ozonu. Podczas zabiegu pomieszczenie musi być szczelnie zamknięte, aby gaz nie miał możliwości ulatniania się. Jako że wnętrza użytkowane przez ludzi nie są hermetyczne, uprzednio dokonuje się uszczelnienia. Dobór urządzeń o odpowiedniej wydajności zależy od skali napotkanego problemu. Sam ozon, jako gaz, wnika w trudno dostępne miejsca, takie jak materace, tapicerki, dywany, wykładziny, firany i zasłony.

Dzięki trzeciemu atomowi tlenu w cząsteczce bardzo łatwo wchodzi w reakcję chemiczną ze szkodliwymi związkami, co w efekcie skutkuje ich natychmiastową eliminacją.

Należy przy tym pamiętać, że zabieg ozonowania powinien być przeprowadzany tylko i wyłącznie przez wykwalifikowany zespół, który zaopatrzony będzie w niezbędne środki ochrony osobistej, a także mierniki stężenia ozonu.

Dezynfekcja ozonem Olsztyn – korzyści

Największą zaletą zabiegu ozonowania pomieszczeń jest kompleksowość działania. Ozon usuwa szkodliwe mikroorganizmy, takie jak wirusy, bakterie, grzyby, roztocza  i inne drobnoustroje. Równie skutecznie działa w walce z nieprzyjemnymi zapachami. Co istotne, ozon nie tuszuje, a eliminuje ich źródło poprzez rozbicie cząsteczek związku chemicznego.

Ozonowanie dobrze sprawdzi się w pokonywaniu  problemów odoru papierosowego, jadu trupiego, stęchlizny, zwierząt domowych, spalenizny oraz innych niepożądanych woni.

Kiedy najlepiej zdecydować się na usługę ozonowania?

Dezynfekcja ozonem jest akceptowalna przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny – jako pośrednia metoda zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Dzięki wysokim właściwościom biobójczym oraz zdolności przenikania powierzchni porowatych, szybko i skutecznie dezynfekuje pomieszczenie, w którym przebywała, bądź mogła potencjalnie przebywać osoba chora. Dotyczy to także wszystkich innych bakterii, wirusów i chorób zakaźnych. Ozonowanie dobrze sprawdzi się także w przypadku sprzątania pomieszczenia po osobie zmarłej, bowiem wówczas niezbędne jest usunięcie wszelkich drobnoustrojów i odpadów biologicznych będących wynikiem częściowego rozkładu zwłok. To również idealna metoda do sterylizacji wnętrz użytku publicznego. Dotyczy obiektów takich jak biura, restauracje, zakłady pracy, szkoły, szpitale czy urzędy.

Oprócz natychmiastowej dezynfekcji ozonowanie skutecznie rozprawi się z niepożądanymi zapachami o zróżnicowanym podłożu.

Stosowane jest nie tylko w przypadku np. występowania stęchlizny, grzyba i pleśni, odoru papierosowego czy zwierząt domowych. Można ją polecić także w celu ogólnego odświeżenia wnętrza, szczególnie zakupionego z rynku wtórnego.

Dezynfekcja ozonem Olsztyn to kompleksowa metoda dezynfekcji i utrzymania nienagannej czystości pomieszczeń. Stosowana regularnie zapewnia warunki bezpieczne dla zdrowia, a także komfort użytkowania wnętrza.