Skorzystaj z usługi ozonowania. Zapraszamy

Czynne w godzinach : Pn-Pt: 8:00-18:00
  Zadzwoń : 534 932 442

Zapraszamy do skorzystania z usługi ozonowanie biur

Ozonowanie biur

Ozonowanie biur Olsztyn – zapraszamy na bezpłatną konsultację – 534 932 442

Ozonowanie biur to najszybsza i najbardziej skuteczna metoda dezynfekcji biur

Ciągła obecność ludzi w pomieszczeniach oraz duży przepływ interesantów bardzo sprzyjają rozprzestrzenianiu się wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów,. Bez względu na to czy to będzie najbardziej znany dziś koronawirus czy inne wirusy lub równie niebezpieczne bakterie wraz z upływem czasu nagromadzi się ich sporo w każdym biurowym pomieszczeniu. Wciąż słyszymy o zachowaniu dystansu. Dużo jest w mediach o częstym myciu i dezynfekcji rąk.  Utrzymanie reżimu sanitarnego na wysokim poziomie wiąże się bezwarunkowo również z dezynfekcją pomieszczeń.

Niektóre powierzchnie, takie jak blaty biurek, telefony, włączniki światła, stoły i krzesła powinny być regularnie dezynfekowane roztworem etanolu o stężeniu co najmniej 60%.

Nie wszystko jednak uda się w ten sposób zdezynfekować i nie wszystko się do tego nadaje. Niektóre elementy wyposażenia, a zwłaszcza dokumenty nie nadają się do dezynfekcji płynnej. To z pomocą może przyjść właśnie zastosowanie ozonowania. Przeprowadzane regularnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa z pewnością pomoże w utrzymaniu wysokiego poziomu higieny i czystości w pomieszczeniach biurowych oraz wszystkich, towarzyszących, jak toalety, kuchnie biurowe czy inne pomieszczenia socjalne. Pamiętajmy o możliwości skorzystania z usługi ozonowanie biur Olsztyn.

Jak dezynfekować pomieszczenia, nie szkodząc zdrowiu?

Do tej pory uważano, że najbardziej skuteczną metodą dezynfekcji jest stosowanie produkowanych w tym celu substancji chemicznych. Jak wiadomo nie wszystko można w ten sposób szybko zdezynfekować. Do skutecznych metod, nie wymagających stosowania chemii w płynie zalicza się obecnie coraz szerzej stosowane ozonowanie.

Ozonowanie jako metoda odkażania jest bardzo skuteczna i bezpieczna przy ścisłym zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Wykorzystywane są tu trzy podstawowe cechy ozonu. Jedną z nich jest przenikalność przez drobne pory, a więc łatwa penetracja nawet trudno dostępnych miejsc. Drugą jego silne właściwości utleniające. Trzecią zaś szybki rozpad, co umożliwia samoczynne likwidowanie go po dwóch godzinach od powstania.  Dodatkową zaletą jest fakt, że metoda nie jest pracochłonna. Nie pozostawia też szkodliwych produktów ubocznych przez co może sprzyjać ochronie środowiska.

Ozonowanie umożliwia oczyszczanie zarówno powierzchni jak i powietrza, a więc jego działanie jest bardzo szerokie.


Dezynfekcja urządzeń klimatyzacyjnych oraz dokumentów i banknotów

W urządzeniach klimatyzacyjnych przepływa powietrze, w którym znajdują się drobnoustroje wydychane przez pracujących w pomieszczeniach ludzi. Są też różnego rodzaju alergeny, takie jak zarodniki grzybów czy roztocza. Na powierzchni dokumentów oraz banknotach wielokrotnie dotykanych również gromadzi się warstwa wszelkiego rodzaju mniej lub bardziej chorobotwórczych mikroustrojów. Zastosowanie ozonowania pomaga w szybkim oczyszczaniu zarówno delikatnych powierzchni, jak trudno dostępnych miejsc Należą do nich  przewody klimatyzacyjne,  dokumentacja papierowa oraz banknoty. Trudno byłoby równie szybko i skutecznie poradzić sobie, stosując inne środki dezynfekcji.

Ozonowanie biur Olsztyn – jesteśmy do dyspozycji – 534 932 442

Sprawdź też: