Skorzystaj z usługi ozonowania. Zapraszamy

Czynne w godzinach : Pn-Pt: 8:00-18:00
  Zadzwoń : 534 932 442

Zdjęcie wykonane podczas usługi ozonowanie dokumentów Olsztyn

Ozonowanie dokumentów

Usługa ozonowanie dokumentów Olsztyn już do Twojej dyspozycji – zadzwoń, zamów – 534 932 442

Przedmioty trudne do dezynfekcji

Nie wszystko dezynfekuje się przy pomocy substancji płynnych. Jest wiele przedmiotów, które przy zastosowaniu tego rodzaju środków uległyby zniszczeniu. Do nich należą wszelkiego rodzaju dokumenty, książki i pieniądze w banknotach.

Zwracanie szczególnej uwagi na higienizację i odkażanie otoczenia ma spore znaczenie. Zmniejsza bowiem w otoczeniu ilość wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, stanowiących zagrożenie chorobotwórcze lub alergizujące.

Biobójczym środkiem, który wykazuje pozytywne cechy pomagające w oczyszczaniu otoczenia jest ozon. Użyty w odpowiednim stężeniu przez odpowiednią ilość czasu, w zamkniętym pomieszczeniu, z zachowaniem właściwych środków ostrożności, daje bardzo dobre wyniki w zmniejszaniu ilości aktywnych drobnoustrojów, takich jak: grzyby, roztocza, bakterie i wirusy.

Przewaga ozonu nad innymi środkami dezynfekującymi

Dobra przenikalność powierzchni porowatych, którą wykazuje właśnie ozon pozwala na jego wykorzystanie do biodezynfekcji produktów wykonanych z papieru oraz materiałów o zbliżonej strukturze. Należy przy tym pamiętać, że ozonowanie powinno być przeprowadzane w szczelnych pomieszczeniach, dobrze wietrzonych po wykonaniu zabiegu. Ozonowanie nie jest zabiegiem trwałym. Okres jego skuteczności zależeć będzie na jaką ekspozycję oraz przechwytywanie drobnoustrojów narażone będą dokumenty, publikacje i banknoty.

Ozon ma tę zaletę, że ze względu na swoje właściwości dociera do przestrzeni, które trudno zdezynfekować inną metodą niż ozonowanie. Polecamy ozonowanie dokumentów Olsztyn

Dlaczego właśnie ozonowanie dokumentów?

Wiadomo powszechnie, że na banknotach można znaleźć praktycznie wszystkie drobnoustroje występujące w danym środowisku. Dlatego też w ostatnim czasie obrót bezgotówkowy stał się bardziej powszechny. W pewnych miejscach nie uniknie się jednak obrotu gotówką. Dlatego też, zwłaszcza jeśli istnieje jakieś realne zagrożenie chorobowe, przeprowadzanie ozonowania posiadanych zasobów papierowych pieniędzy często okazuje się pomocne. W miejscach gromadzenia dokumentów oraz innych materiałów zadrukowanych, do których ma dostęp wielu ludzi również ozonowanie może przynieść pozytywne skutki higienizujące i odkażające.

Ozonowanie dokumentów Olsztyn, w tym również książek i banknotów – jesteśmy do Twojej dyspozycji – 534 932 442