Skorzystaj z usługi ozonowania. Zapraszamy

Czynne w godzinach : Pn-Pt: 8:00-18:00
  Zadzwoń : 534 932 442

Ozonowanie domów

Ozonowanie domów Olsztyn- zadzwoń, zarezerwuj termin – 534 932 442

Ozon jako środek dezaktywujący

Ozon jest niemalże doskonałym środkiem dezynfekującym. Usuwa bakterie, wirusy i grzyby. Likwiduje zapachy, radzi sobie nawet z chemikaliami i różnymi substancjami toksycznymi. Dlatego ozonowanie wykorzystuje się w przypadku powierzchni biurowych, sanitarnych, zakładów chemicznych lub innych. Nie oznacza to jednak, że w domach prywatnych i gospodarstwach nie możemy sobie pozwolić na tego typu usługę. Wręcz przeciwnie – w niektórych przypadkach nie pozostaje nam nic innego, jak poddanie domu ozonowaniu, tak aby mieszkanie w nim było przyjemne i bezpieczne dla zdrowia. Polecamy zatem usługę ozonowanie domów Olsztyn.

W jakich przypadkach proces ozonowanie domów może być konieczny?

Na przykład w domach po zalaniu. Wilgoć i grzyb, które pozostają w pomieszczeniach np. popowodziowych, są niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców. Mają negatywny wpływ na drogi oddechowe, układ nerwowy i skórę. Są też źródłem nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w domu. Aby dezynfekcja ozonem była efektywna, należy uprzednio mieszkanie osuszyć z wilgoci. Sam ozon pomoże w walce z grzybem i pleśnią oraz zlikwiduje szkodliwy zapach stęchlizny. Z pewnością takiego zabiegu potrzebuje również dom po pożarze. Nagromadzenie zanieczyszczeń i niebezpiecznych substancji dyskwalifikuje takie pomieszczenia do użytku.

Wśród usuwania szkód po pożarze ozonowanie, to jeden z ważniejszych punktów.

Na taką usługę powinni też zdecydować się mieszkańcy domów i gospodarstw, w których zalęgły się szkodniki (karaluchy, pluskwy, szczury itd.) Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla osób z arachnofobią – nie ma skuteczniejszej metody na pozbycie się pająków. Jeśli z jakiegoś powodu w domu utrzymuje się zapach chemikaliów, także warto zdecydować się na tę usługę.

Czy powinniśmy ozonować tylko z konieczności?

Poza tymi, ekstremalnymi, przypadkami, kiedy ozonowanie staje się koniecznością, na ten krok można się również zdobyć w przypadku domów, w których nie ma problemów z czystością lub szkodliwym, nieprzyjemnym zapachem. Wręcz zaleca się stosowanie ozonowania raz do roku, aby oczyścić pomieszczenia ze szkodliwych drobnoustrojów i roztoczy. Dla alergików i małych dzieci powinno się to robić nawet częściej.
Ozonowanie jest procesem bezpiecznym i nieingerującym w zdrowie mieszkańców, za to bardzo skutecznym w walce z zanieczyszczeniami.
Ozonowanie domów Olsztyn – zapraszamy!