Skorzystaj z usługi ozonowania. Zapraszamy

Czynne w godzinach : Pn-Pt: 8:00-18:00
  Zadzwoń : 534 932 442

Zdjęcie z realizacji usługi ozonowanie mieszkań

Ozonowanie mieszkań

Ozonowanie mieszkań Olsztyn – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim ozonowanie jest metodą dezynfekcji, która nie wymaga zastosowania stałych i płynnych środków bakteriobójczych. Zamiast nich wykorzystuje się ozon (O3) – silnie utleniający gaz.

Dzięki swoim właściwościom ozon  sprawdza się doskonale nie tylko przy dezynfekcji, ale również w procesie dezodoryzacji oraz dezynsekcji.

Ozon – specyfika i działanie

Zanim przejdziemy do samego zabiegu ozonowania oraz sytuacji, w jakich jego wykonanie jest zalecane, zastanówmy się, czym w ogóle jest ozon i na jakich zasadach działa. Zacznijmy od tego, że ozon jest znany również pod nazwami tritlen lub trójtlen, co zresztą wyjaśnia jego wzór chemiczny – O3. Posiada on bowiem aż trzy atomy tlenu, a nie dwa jak tlen (O2), którym oddychamy. Jest bardzo niestabilnym gazem, dlatego szybko powraca do formy początkowej, czyli O2. Uwolniony trzeci atom tlenu zaczyna natomiast wchodzić w reakcję z substancjami, na które ozon oddziałuje. Tak więc ozon wchodzi w reakcje chemiczne z różnorakimi unoszącymi się w powietrzu zanieczyszczeniami i powoduje ich utlenianie (rozbija struktury). Pozostały ozon samoistnie rozpada się z powrotem do tlenu, dlatego jest bezpieczny dla środowiska.

Ozon, ze względu na gazowy stan skupienia, dociera do miejsc niedostępnych dla innych środków odkażających.

 

Dlatego też ozonowanie okazuje się deską ratunku w przypadkach, kiedy inne metody dezynfekcji nie przyniosły oczekiwanych skutków. Ponadto jest to środek 50 razy silniejszy od chloru, więc skuteczność działania niewątpliwie jest bardzo wysoka.

Kiedy warto przeprowadzić ozonowanie?

Z powyższej treści można wywnioskować, że zastosowanie metody ozonowania jest bardzo szerokie. Mało tego – zyskuje ona coraz większe grono zwolenników i jest częściej oraz powszechniej stosowana w różnych dziedzinach, nie tylko przy odkażaniu pomieszczeń. To niewątpliwie wskazuje, iż taka inwestycja jak najbardziej spełnia oczekiwania.

Ozonowanie będzie dobrym rozwiązaniem m.in. w przypadku starych domów i mieszkań, które latami były zaniedbywane i utrzymywane w niehigienicznych warunkach.

Jeżeli istnieje obawa, że wprowadzenie się do takich pomieszczeń jest dla nowych lokatorów szkodliwe dla zdrowia, najlepiej zawczasu zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy przeprowadzającej ozonowanie. Czynnikami skłaniającymi do podjęcia decyzji o ozonowaniu będą także wszelkie szkodniki, owady, obecność roztoczy i pleśni. Ponadto czynność tę przeprowadzamy w celu oczyszczenia pomieszczeń po pożarach, zalaniach i wycieku toksycznych substancji.

Korzyści z usługi ozonowanie mieszkań Olsztyn

Wymieńmy tutaj podstawowe zalety ozonowania. Bez wątpienia są to:

  • deratyzacja i dezynsekcja, ponieważ ozon skutecznie usuwa gryzonie, karaluchy, mole, komary i mrówkI;
  • pozbycie się nieprzyjemnych zapachów,  dlatego że ozonowanie usuwa zapach stęchlizny, pleśni i spalenizny, dym papierosowy oraz zapachy zwierząt;
  • odkażanie, ze względu na to, że ozon zabija drobnoustroje;
  • usuwanie alergenów, gdyż ozonowanie pomaga pozbyć się roztoczy, grzybów, pleśni oraz zwalcza inne drobnoustroje.• deratyzacja i dezynsekcja, ponieważ ozon skutecznie usuwa gryzonie, karaluchy, mole, komary i mrówki;

Jak widać, ozonowanie mieszkań Olsztyn ma wiele zalet. Często przywraca do dobrego stanu pomieszczenia, w których przebywanie było wcześniej uciążliwe. Pamiętajmy, że to nie tylko dbałość o komfort życia i przyjemny zapach w domu. To także – a może przede wszystkich – troska o swoje zdrowie.

Sprawdź też: