Skorzystaj z usługi ozonowania. Zapraszamy

Czynne w godzinach : Pn-Pt: 8:00-18:00
  Zadzwoń : 534 932 442

Ozonowanie odzieży

Ozonowanie odzieży Olsztyn – zadzwoń, zapytaj o wycenę – 534 932 442

Czym jest ozon?

Ozon jest gazem zbudowanym z trzech atomów tlenu. Ta alotropowa odmiana tlenu występuje w stratosferze, gdzie wychwytuje i neutralizuje bardzo szkodliwe promienie UV. Ozon jest obecny również w dolnej warstwie atmosfery, a ponieważ – w przeciwieństwie do tlenu – posiada charakterystyczny zapach, jesteśmy w stanie go wyczuć, np. po burzy albo w bliskiej odległości od wodospadów.

Zbyt duże stężenie ozonu w powietrzu stanowi zanieczyszczenie i zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Jednak pewne właściwości pozwalają na efektywne użycie tej cząsteczki, stosując ją przy likwidowaniu, takich jak bakterie oraz wirusy.

Właściwości ozonu

Ozon posiada właściwości utleniające. Dodatkowy – trzeci – atom tlenu niszczy spotkane na swojej drodze drobnoustroje. W ten sposób z trzech atomów tlenu pozostaje dwa, a mikroorganizmy zostają całkowicie unieszkodliwione. Dzięki temu ozon idealnie nadaje się do wszelkich dezynfekcji: usuwania brzydkich zapachów, zabijania pleśni i innych grzybów, walki z wirusami, bakteriami, roztoczami czy alergenami. Z sukcesem stosuje się go m.in. w dezynfekowaniu pomieszczeń, sprzętów, odgrzybianiu, oczyszczaniu wody pitnej czy sterylizowaniu odzieży.

Ozonowanie ubrań to dobra metoda na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów oraz różnorodnych zanieczyszczeń.

Ozonowanie odzieży

Procesowi ozonowania można poddać każdy rodzaj materiału. Odzież, obuwie, kombinezony, stroje np. narciarskie czy motocyklowe, futra, skórę, czapki, kaski, torebki – słowem: wszystko, co wymaga dezynfekcji i odświeżenia. Ozon neutralizuje bakterie i wirusy, roztocza, alergeny, pleśń czy inne grzyby znajdujące się na naszym ubraniu. Ozonowanie odzieży Olsztyn skutecznie zlikwiduje każdy brzydki zapach, np. stęchlizny czy dymu papierosowego. Doskonale poradzi sobie z zanieczyszczeniami natury chemicznej, np. zapachem farb, toksycznych chemikaliów, klejów, itd.

Większość tego, czego nie uda się usunąć w tradycyjny sposób, z użyciem substancji płynnych, może być zlikwidowane przez ozon.

Na ozonowanie odzieży Olsztyn możemy zdecydować się zarówno w przypadku zwykłej odzieży (która wymaga rzetelnego odświeżenia), strojów, które ciężko wyczyścić standardowymi metodami (np. stroje narciarskie, garnitury, suknie), jak i ubrań z warunków ekstremalnych (np. starych futer ze strychu czy kombinezonów roboczych). W każdym przypadku ozonowanie ma szansę zapewnić nam oczekiwany efekt.