Skorzystaj z usługi ozonowania. Zapraszamy

Czynne w godzinach : Pn-Pt: 8:00-18:00
  Zadzwoń : 534 932 442

Ozonowanie samochodów

Ozonowanie samochodów Olsztyn. Zdjęcie z realizacji

Ozonowanie samochodów Olsztyn – mobilny serwis do Twojej dyspozycji – 534 932 442

Ozonowanie samochodów

Mimo, że nie jest to najnowsze odkrycie naszych czasów, dopiero pandemia w pełni wykazała szereg zalet związanych z wykonaniem tej operacji. Ozonowanie samochodów ma na celu usunięcie z wnętrza pojazdu roztoczy, grzybów, bakterii i wirusów. To w zasadzie  wszystko, co gromadzi się w pojeździe i wewnątrz stanowi zagrożenie dla zdrowia. Dotyczy też wszystkich użytkowników, nie tylko osób cierpiących na alergię. Właśnie ze względu na to ozonowanie powinno dotyczyć nie tylko kabiny auta, lecz także układów klimatyzacji, szczególnie narażonych na powstawanie w ich wnętrzu grzybów, a dokładniej pleśni.

Warto dodać, że ozonowanie pozostawia po sobie niezwykłe wrażenie świeżości, neutralizując wszelkie niepożądane zapachy. Miewa to bardzo istotne istotne znaczenie w przypadku planowanej sprzedaży auta.

Bezpieczeństwo

Prawidłowo wykonane ozonowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Można je z powodzeniem stosować nawet w pojazdach, w których przewozi się dzieci. Ozon bardzo szybko ulega rozpadowi (ok. 2 godzin), przez co po kilku godzinach po substancji nie pozostaje praktycznie ślad. Z tego powodu z powodzeniem stosuje się tę metodę w np. w uzdatnianiu wody pitnej, co jak wiadomo, wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością.

Zachowanie właściwych procedur dotyczących sposobu, czasu oraz utylizacji pozostałości jest warunkiem prawidłowo przeprowadzonego zabiegu.

Wykonanie

Ozonowanie samochodów Olsztyn nie jest zabiegiem szczególnie skomplikowanym, jednak odradzamy wykonywania go we własnym zakresie.  Bezpieczeństwo jest rzeczą niezwykle ważna, więc lepszym rozwiązaniem jest wezwanie przeszkolonego fachowca.

Przed przystąpieniem do zabiegu pojazd należy gruntownie czyścimy, skupiając się na miejscach generujących nieprzyjemne zapachy.

Sprawdzamy też, czy na tapicerce i w zakamarkach pojazdu nie pozostały resztki substancji organicznych, które mogą się nadal psuć po upływie krótkiego czasu. Dobrze jest także, aby pojazd w trakcie ozonowania stał w przestrzeni otwartej, np. na parkingu przed domem. Po włączeniu ozonatora samochód powinien być szczelnie zamknięty, wylot klimatyzacji zwrócony ku przodowi auta. Klimatyzację uruchamiamy na najwyższym stopniu działania.
W ten sposób uzyskujemy  podwójny efekt ozonowania. Oczyszczamy zarówno wnętrze samochodu, jak i instalację klimatyzacyjną.